Světlovod - přívod světla i do těch nejtmavších koutů!

Světlovod

Naše dřevostavby jsou navržené tak, aby šly ruku v ruce se soudobými trendy a splňovaly veškeré podmínky moderního a kvalitního bydlení. Nicméně ne každá dispozice stavby zabrání tomu, aby se ve Vaší domácnosti objevil tmavý kout. Nejčastěji se jedná o chodbu, schodiště či šatnu. Nic však není ztraceno, neboť můžete využít výhod, který poskytuje světlovod. A tak se sen o dostatku světla i v zapadlých koutech stane skutečností.

Kam nemohou okna, tam si dopřejte světlovod

Na tmavá zákoutí trpí především bungalovy. Ne každá zeď totiž disponujte takovým prostorem, do kterého je vhodné umístit okno. V některých místech není umístění okna ani vhodným řešením. To platí především pro situace, když je v blízkosti Vašeho domova neatraktivní betonový plot nebo okna sousedů. Důvodů, které vedou k tomu, že místnost je tmavá, může být několik. A jedním z nejvhodnějších řešení je pak přivedení světla seshora.

Světlovod však není žádnou horkou novinkou. První světlovody spatřily světlo světa již v 19. století a to na území Austrálie. A rozhodně se jedná o vynález výjimečný.

Hodí se světlovod i do mé dřevostavby?

Bát se rozhodně nemusíte, světlovod je ve své podstatě velmi jednoduché zařízení. V jeho principu není nutno hledat žádné složitosti. Výchozím bodem je střecha, kde světlovod zachytává denní světlo, které pomocí tubusu s vnitřní odrazivou vrstvou docestuje až ke stropu místnosti. A tam se rozptýlí do prostoru pomocí stropního difuzéru.

Světlovody oplývají širokou škálou různorodé kvality. Jejich výkonnost je předurčena materiálem, ze kterých je tubus vyroben, konkrétně spojnice mezi střechou a stropem. Pokud si chcete dopřát více světla, je vhodnou variantou pevný hliníkový tubus.

S kvalitou opatřeného světlovodu souvisí také finanční náročnost jeho pořízení. Cenové rozpětí se pohybuje po velmi širokém spektru. Rádi Vám doporučíme takového výrobce, v jehož práci se snoubí kvalita a přijatelná cena. Světlovod je významnou investicí, pokud chcete zvýšit komfort svého bydlení. Přinese Vám taktéž další benefity, které oceníte v budoucnu, neboť dokáže ušetřit náklady za umělé svícení. Světlovod poskytne domovu dostatek světla i přesto, že je venku pod mrakem.

Světlovod

Světlo ze světlovodu není na stejné úrovni jako světlo dopadající z oken. Nicméně se nejedná o umělé osvětlení, takže je pro oči mnohem přirozenější. Proto věříme, že si na toto světlo velmi rychle zvyknete a už ho nebudete chtít vyměnit.

Odborná instalace světlovodu je podmínkou!

Nejlepší variantou je zakomponovat světlovod již do projektu. Často se totiž stává, že se světlovody instalují až dodatečně, a to s sebou může přinést komplikace.

Ačkoli se to na první pohled nezdá, nejedná se o snadnou instalaci. Proto rozhodně nedoporučuje instalaci svépomocí. Rozhodně využijte služeb profesionála a využijte našich odborníků.

Při jejich instalaci se Vám nestane, že by došlo k poškození izolace a konstrukce dřevostavby.© 2019, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑