Dřevostavba jako řadový dům

25.05.2018 09:44

Řadové domy StatenicePokud toužíte po bydlení v domě s velkou zahradou, ale zároveň si takové bydlení nemůžete po finanční stránce dovolit, může být pro vás řadový dům ideálním kompromisem. Řadový dům si nejčastěji pořizují mladé páry a rodiny, které už nechtějí bydlet v malém bytě, ale rozhodně to není pravidlem. I senioři ocení možnost bydlet ve svém vysněném domku s kouskem zahrady.

(Ne)výhody bydlení v řadovém domě

Bydlení v řadovém domě s sebou přináší řadu výhod, má ale samozřejmě i některé nevýhody. Řadový dům je ekonomickým řešením, protože má menší rozměry a stojí na malém pozemku. Při výstavbě ušetříte i za materiál, protože základová deska je společná pro všechny domy. Jedná se proto o šetrnější řešení vzhledem k životnímu prostředí. Samozřejmě také záleží na lokalitě, kde se rozhodnete stavět. Levněji vás řadovka vyjde v nějaké malé vesnici, o poznání dražší je pak v centru města.

Pokud máte tu možnost, určitě si předem oťukněte sousedy, nebo se ideálně domluvte na bydlení v řadovém domě se známými. Pokud sousedy neznáte, musíte se připravit i na to, že sousedské vztahy nemusí být úplně nejlepší. Na druhou stranu své sousedy vidíte maximálně ráno, když odcházíte z domu nebo odpoledne při práci na zahradě. Pokud si chcete na zahradě dopřát více soukromí, postavte si zahradní domek či pergolu, nebo si zahradu obestavte tújemi. 

Za nevýhodu může být považováno i to, že do domu proniká světlo pouze ze dvou stran. Díky tomu budete muset přemýšlet o vhodném uspořádání vnitřních prostor.

Řadový dům Nučice Řadový dům Úvaly
Řadové domy Nučice >> Řadové domy Úvaly >>

Tepelná a zvuková izolace

Dříve se domy stavěly nalepené na sobě a vzájemně propojené, díky čemu jste mohli slyšet všechny hádky od sousedů. Dnes domy stavíme pouze se společnou základovou deskou. Každý dům má své vlastní zdi a vlastní tepelnou a zvukovou izolaci. 

Co se týče tepla, domy se izolují i navzájem a teplo z domácnosti neuniká, ale zahřívá okolní prostory. Díky tomu se snižují náklady na vytápění. Kromě toho se řadový dům také snadněji napojuje na inženýrské sítě, což je po ekonomické stránce mnohem výhodnější.© 2019, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑