Vysněná kuchyň - jak ji dokonale naplánovat?

KuchyňToužíte po tom, aby se kuchyň stala dominantou vašeho domova? Moderní kuchyň by měla dokonale snoubit praktickou stránku vysokého komfortu při přípravě různých pokrmů. A také estetického prvku, neboť kuchyň je místem společných chvil nejen s rodinou, ale i přáteli.

Právě dokonalé rozplánovaní zón ovlivní praktičnost využití kuchyně a celkového charakteru místnosti. Ten působí nejen na vás, ale i na příchozí návštěvníky. Při samotné realizaci dbejte na kvalitní materiál a preciznost montáže. A na to je specialista výrobce kuchyní Lamont, který se při uskutečnění vašeho plánu ničeho nezalekne. Stále nevíte, jak by měla vysněná kuchyň vypadat? Pak si nenechte ujít pár tipů, kterými se můžete inspirovat.

Dobrodružná hra s prostorem

Na tvaru záleží. Rozhodněte se pro kuchyňskou linku rovnou, ve tvaru písmene L, U či s ostrůvkem. Myslete na to, že vaše představy často omezí umístěním oken, dveří nebo jídelna. Máte povědomí o tzv. kuchyňském trojúhelníku? Pak na něj raději zapomeňte. Tento prostor mezi třemi základními komponenty kuchyně-lednicí, dřezem a sporákem odporuje skutečným potřebám při vaření. Pokud chcete prostor co nejlépe uzpůsobit, pak respektujte pravidlo postupu: skladovat, očistit, nakrájet, uvařit a servírovat.

Odpoutejte se od standardních rozměrů. Využijte možnosti sestavit si kuchyň podle svých představ a potřeb. Ať už jste vysocí či malí, s prostorem navrženým na míru se vyhnete nepříjemnému hrbení nebo stání na špičkách.

Kuchyň - pomyslná královna zón

Místo bez jakéhokoliv škůdce Základem je hygiena Nejlepší příprava
Směřují vaše kroky po nákupu k lednici nebo potravinové skříni? Umístěte je vedle sebe a nejlépe na kraj kuchyňské linky. Dbejte na dodržení hygieny-tašky vždy odkládejte na zem. Podstatou správného vaření je v první řadě vybalení a očištění potravin. K tomu potřebujete nejlépe vhodnou pracovní plochu, dřez a odpadkový koš. Dřez vytváří pomyslnou hranici mezi špinavou a čistou zónou, kam patří již pouze pečlivě omyté potraviny. Přejete si přípravu jídla co nejvíce usnadnit a nechcete se u toho příliš naběhat? Pak využijte vhodnou pracovní plochu a zásobu nabroušených nožů, misek a dalšího potřebného náčiní.
Zóna varu Ubrousku, prostři se!
Pokud je vše pečlivě připraveno, pak nastal ten správný čas na vaření. Stačí vybrat vhodné hrnce, plechy a vařečky a pokrm můžete dát vařit na sporák nebo péct v troubě. Pak už jen zbývá čekat na výsledek. Prostor, kde servírujete jídlo, je často podceňovaná část kuchyně, přestože je momentem překvapení vašeho snažení. Zde je dobré mít zásobu talířů, kam můžete servírovat rovnou z hrnců a pekáčů.

Prohlédněte si kuchyně Lamont v našich dřevostavbách a inspirujte se

Kuchyň Kuchyň
Kuchyň Kuchyň Kuchyň


© 2019, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑