Využijte terén ve svůj prospěch

16.09.2018 12:54

Koupili jste perfektní pozemek pro svůj domov snů, ale nachází se na poněkud šikmé ploše? To vůbec nemusí být na závadu. Udělejte z netradiční dispozice přednost! Ranní výhled do krajiny Vám bude leckdo závidět. Projektant Vám možná vytkne, že stavět ve svahu je náročné po všech stránkách (tedy i po té finanční), a navíc to omezuje výběr domu. Nenechte se od svého snu odradit a stůjte si za ním. Naši architekti mají s tímto typem bydlení bohaté zkušenosti a problematiku nerovného pozemku mají v malíčku.

Perfektní řešení domu LARGO 147 ve svahu

Svah není pro dřevostavbu překážkou. Se svažitostí terénu se potýká spíše spodní stavba, tedy základy domu. A to se dá řešit hned několika způsoby. Nejčastější metodou je využití klasické základové desky, ale také patek, roštu nebo zemních vrutů. Rýmařovské dřevostavby stojí na betonové základové desce, která se nám nejlépe osvědčila.

Vybudujte sklep!

Získáte mraky úložného prostoru

Je pravda, že dneska už se budování sklepa moc nenosí. Jeho obliba klesá zejména kvůli vyšší investici, což je obrovská škoda! Platí, že sklepem se stavba prodraží asi o 10 %. Když si ale uvědomíte, kolik prostoru navíc získáte, není to zase tolik. Sklep navíc není jen dalším prostorem, je to místo se specifickými podmínkami, kterých ve zbytku domu nedocílíte.

  • Můžete zde skladovat kompoty, marmelády, či zeleninu. Nemusí fungovat jenom jako garáž na kola. To je pouze chybně zažitá představa. Je skvělou příležitostí pro vybudování domácí posilovny, sauny nebo třeba prádelny se sušárnou. A ocení ho i domácí kutilové.
  • Budování sklepa se vždy pojí s rozsáhlejšími výkopovými pracemi, které jsou finančně i časově náročné. Navíc musíte řešit, kam s vyhrabanou zeminou. Pokud ale Váš dům bude stát ve svahu, tyto starosti Vám alespoň částečně odpadnou. Samozřejmě vždy záleží, o jak prudký svah se jedná a jaký půdorys bude mít Váš budoucí dům.
  • Ještě, než vůbec začnete nějaký sklep plánovat, ověřte si, zda na pozemku nemáte spodní vodu. Právě spodní voda může výrazně prodražit celý sklep nebo jeho stavbu úplně znemožnit.

Prohlédněte si, jak skvěle se naši architekti vyhráli se stavbou konferenčního střediska Stollhof 

Středisko Stollhof Středisko Stollhof v noci

Jistě se shodneme, že domy ve svahu jsou už na pohled atraktivnější. Jako by se stávaly součástí krajiny. Perfektně do ní zapadnou a ten výhled. Ten výhled Vám za nějakou tu korunu přece stojí!© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑