Bez čeho se neobejdete při vyřizování stavebního povolení

26.07.2017 14:01

Co potřebujete k vyřízení stavebního povolení?Každý z nás už byl někdy něco vyřizovat na úřadě. A ví, jaké to je. Čekání, nervozita, chození ode dveří ke dveřím. Teď si představte, že vyřizování stavebního povolení je ještě stokrát horší. Několikrát se tam vrátíte, protože na první dobrou se nepovede podat žádost téměř nikomu.

Nechceme Vás zbytečně strašit, jen Vás upozorňujeme, co se s největší pravděpodobností může stát. Proto buďte ke stavebnímu řízení co nejpřipravenější.

Stavba začíná a končí na úřadě

Úřadům se zkrátka nevyhnete. Prvnímu kopnutí do země předchází shánění hromady razítek, povolení, studií a vyjádření. Na příslušném stavebním úřadě na Zlínsku musíte ze všeho nejdříve projednat svůj stavební záměr a zjistit si případná omezení, která může město/obec vyžadovat na základě územního plánu (např. typ a sklon střechy, dodržení uliční čáry apod.). Dostat z úředníka všechny informace, které potřebujete k podání žádosti o stavební povolení, je někdy nadlidský úkol.

Nezapomínejte, že základem úspěchu je vždy perfektní projekt domu. Pokud je důmyslně připravený, ušetří Vám na nejen mnoho času na úřadech, ale i starostí a ve výsledku i peněz.

Seznam dokumentů, které musíte předložit stavebnímu úřadu:

  • Stavební povoleníDoklad o vlastnictví stavebního pozemku.
  • Výpis z katastru nemovitostí (maximálně 90 dní starý).
  • Souhlas všech vlastníků sousedních pozemků a staveb - musí uvést celé jméno, datum narození a podepsat vyjádření, že souhlasí se stavbou (v případě, že dům bude povolen na ohlášení stavby).
  • Stanoviska dotčených orgánů - požární ochrana, krajská hygienická stanice, životní prostředí, vyjádření obce/města, památková péče, místní pozemní komunikace, průkaz energetické náročnosti budovy, odbor dopravy (pokud pozemek nemá sjezd z obecní komunikace), může být požadováno i vyjádření Policie ČR.
  • Stanoviska vlastníků technické infrastruktury - přípojka vody, přípojka kanalizace, vsakování vody, přípojka elektřiny, plynu, sdělovacích kabelů (telefon, UPC apod.) + v případě zemních vrtů u tepelného čerpadla je potřeba vyjádření Báňského úřadu.
  • Geodetické zaměření pozemku.
  • Měření radonu na pozemku.
  • Hydrogeologický průzkum.
  • Kompletní projektová dokumentace dle vyhl. č. 499/2006 o dokumentaci staveb ve znění pozdějších předpisů.

Tyto dokumenty si nepleťte s dokumentací potřebnou ke kolaudaci, ta se liší především v tom, že obsahuje řadu revizí.

Jak se vyhnout úřadům

Pokud Vám běhání po úřadech drásá nervy a nemáte na vyřizování čas ani sílu, máme pro Vás řešení. Když si necháte postavit dřevostavbu na klíč ve Zlíně a okolí, shánění stavebního povolení se vyhnete. Pro prvotní jednání se stavebním úřadem si můžete u každého domu v našem katalogu stáhnout malý projekt.

V ceně dřevostavby na klíč od RD Rýmařov je projektová dokumentace horní stavby pro potřeby stavebního řízení na Zlínsku, kterou lze potom doplnit o chybějící podklady (výkresy situací, základů). Můžete také kontaktovat naše obchodní centrum ve Zlíně, rádi Vám pomůžeme s vyřízením stavebního povolení. Pro Vás je to pak téměř bez práce.© 2019, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑