Tipy na úložný prostor v dřevostavbách

13.07.2018 10:51

Largo 98

Uvažujete o pořízení dřevostavby, ale hlodá vám v hlavě červíček podezření, že tyhle krásné, ekologické a trendy stavby skrývají ve skříni nějakého kostlivce? Ty nejčastější mýty jsme pro vás přehledně shrnuli a vyvrátili v praktickém článku.

Nyní se však podíváme na další z pozitiv, o kterém jste možná ještě neslyšeli a třeba Vás posuneme opět o kousek blíž k výběru vysněného bydlení. Naším dnešním tématem jsou úložné prostory.

Získejte až 20 % místa navíc

Máme pro vás skvělou zprávu. Oproti klasickým zděným domům mají navíc všechny dřevostavby jednu úžasnou vlastnost. Při stejné rozloze zastavěné plochy totiž poskytují víc užitné plochy v porovnání se zděnou stavbou. Tento rozdíl pak může vyčarovat až 20 % místa navíc. A jak je to možné? Kouzlo tkví v šířce obvodových stěn, které jsou při zachování stejných energetických parametrů podstatně užší než cihlové zdi.

Úložná komora pod schodištěm

Patrové domy jsou ve výhodě

V patrových domech se navíc úložné prostory řeší elegantní fintou. Významnou roli tu hraje schodiště. Pod ním se obvykle budují komory se svažujícím se stropem. Pak vzniká dostatek místa pro věci, které nepotřebujete stále na očích, ale občas se hodí mít je po ruce. Zvolit můžete také variantu vzdušného schodiště. V tomto případě je dobré využít spodní prostor pro vestavěnou skříň. Účelně tak využijete každý centimetr svého skvělého nového domu na klíč a bydlení bude skutečnou pohádkou.

Ale bungalovy mají v rukávu jiné eso

Překvapivě dobré řešení nabízejí i bungalovy. Tato moderní varianta bydlení se hodí zejména pro pozemky o větší rozloze. Jedná se totiž o nízkopodlažní domy, které nenaženou m2 v prvním poschodí. Zde se proto hodí každý centimetr. Tyto domy však skýtají perfektní příležitost pro vybudování pochozí půdy. Ta pak nabídne dostatek prostoru pro uskladnění sezónní výbavy, okoukaného nábytku i oblečení po dětech. A navíc se nemusíte bát, že se ve vlhkém sklepě poškodí nebo pokryjí plísní.

Largo 98

Vymazlete interiér, ušetřete prostor a buďte trendy

Současné trendy v bydlení fandí vzdušným interiérům. Rozlehlé průchozí místnosti, které v rýmařovských dřevostavbách najdete, jsou v kurzu a přímo si říkají o vestavěnou skříň. Takový kousek nábytku je nejenom nesmírně praktický pro úsporu obytné plochy, ale může se stát i luxusním základem interiéru.

Skříně na míru umožňují prostor pro Vaši fantazii. Vyprojektujte si nábytek přesně podle svých představ! Používejte sklo, zrcadla, dřevo a další materiály. Výslednou podobu můžete konzultovat s architektem, který upraví případné nedostatky a vy získáte originální dominantu nového interiéru.© 2019, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑