Tipy na podzimní péči o dřevostavbu

30.11.2017 13:03

Podzimní údržba dřevostavbyO dřevostavbu se starejte jako o každou jinou stavbu na podzim. Společně s podzimem přichází několik důležitých povinností, které není radno zanedbat.

Jednou z nich je čištění okapů, které probíhá úplně stejně jako u zděné stavby. Na podzim jsou okapy ucpané listím, čímž se snižuje jejich průtok. A to se, přiznejme si, v nejdeštivějších měsících v roce vůbec nehodí. Voda, která nestíhá odtékat okapem, tak přetéká ze žlabů, tím je poškozuje a zkracuje jejich životnost.

Voda nesmí zamrznout, pozor na to

Jakým způsobem zaléváte zahradu? Pokud máte venkovní kohoutek, musíte zajistit, aby v něm nezamrzla voda a neroztrhala tak potrubí. Napáchané škody by Vás pak zbytečně stály desetitisíce a spoustu nervů. K zazimování venkovního kohoutku vedou dvě cesty - buď z něj úplně vypustíte vodu, nebo ho obalíte pořádnou vrstvou minerální vaty. Totéž platí pro studny. Pokud sbíráte vodu z okapů do sudů, na zimu je vylijte, aby nepopraskaly.

Podzimní péče o dřevostavbu.Zkontrolujte fasádu

I když jsou naše fasády velmi kvalitní, může se na nich podepsat zub času. Především na severních stranách, které jsou pořád ve stínu. Právě tyto stěny často trpí na porůstání mechem. Pokud bydlíte blízko rušné ulice, bude fasáda brzo zaprášená. Pravidelná údržba zlepší nejen vzhled fasády, ale také prodlouží její životnost.

S údržbou fasády Vám pomohou speciální čisticí prostředky. Vysokotlakým přístrojem pak fasádu vyčistěte. Zvolte správný tvar trysky a úhel, pod kterým budete čistit, jinak byste mohli fasádu poškodit.

Větrání je důležité nejen na podzim

S celoroční údržbou dřevostavby souvisí správné větrání. Zejména od podzimu do jara, v topné sezóně, zapomínáme větrat, abychom nepřišli o drahocenné teplo. To jsou ale ideální podmínky pro zvýšenou vlhkost a následný vznik plísní. Dbejte na to, aby se relativní vlhkost vzduchu v domě pohybovala od 40 do 60 %. Vyvětrat byste měli především po koupání, sprchování, vaření a sušení prádla. Věděli jste, že čtyřčlenná rodina vydýchá denně cca 125 l vody? Proto je jistější pořídit si řízené větrání. Naše domy SMART disponují inteligentním systémem od Siemens už v základu.© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑