Poradíme vám, ve kterém ročním období je dobré začít stavět

29.03.2018 20:54

Skiareál PstružíPlánování stavby je velmi důležité. Kdy je ale to nejvhodnější období začít? Leckterý zkušený stavebník by vám řekl, že určitě na jaře. Už není mráz a ještě nejsou velká vedra, což velmi prospívá stavebním materiálům (malta, beton nebo lepidla vyžadují teplotu nad nulou).

Avšak jaro má i svoje nástrahy - jsou to zejména častější srážky a po zimě hodě rozmáčená půda. Ty mohou stavbu na dlouhou dobu pozdržet. A začít stavět v zimě? Tak to je nemožné! Ale pozor, tohle platí jenom pro zděné stavby. Dřevostavby jen tak něco nezastaví - ani mráz, ani horko.

A co kdybyste ses nemuseli starat o počasí?

Zděnou stavbu vždy limituje počasí. Neustále musíte hlídat, jestli nebude zima nebo naopak moc vedro, jestli nemá pršet, kdy začne mrznout… Každý stavební materiál má doporučenou pracovní teplotu, která většinou nejde pod 5 °C. Dřevostavby se ale nemusejí ohlížet na počasí. Jednou z jejich největších výhod je, že můžeme stavět po celý rok! Například ve skiareálu Pstruží v Beskydech jsme montovali i v hustém sněhu. Bez problému zvládneme stavět do -15 °C.

Jak to, že nám tuhé mrazy nevadí? Protože panely na rýmařovské domy vyrábíme už v hale (i s okny a dveřmi) a na místě je pak během pár dnů smontujeme. Díky tomu, že používáme pouze suché technologie, které nemusejí schnout, neřešíme počasí. Vy se tak můžete stěhovat do nového už za měsíc!

Dřevostavba nemusí přemrzat jako zděné stavby. V zimě tak máme na pilno a žádná stavba nám nestojí ladem. Práce na sebe pěkně navazují a nemáme zbytečně prostoje. Rychlost výstavby je pro mnoho rodin zásadní, a právě proto volí dřevostavbu.

Skiareál Pstruží Skiareál Pstruží


© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑