Objevte skrytá kouzla zahrady pomocí tajuplných cestiček

14.10.2019 10:58

Stojíte na prahu nového domu a kocháte se pohledem na zahradu. A máte pocit, že jí něco přece jenom chybí? A přitom můžete zahradu snadno posunout do atraktivnějších výšin. Ideální a vhodnou možností se mohou stát rozmanité zahradní cesty a stezky, poskytující prostor pro neotřelé a originální nápady.

Zvolte si tu správnou cestu

ZahradaNa začátku důkladně promyslete účel a cíl budoucích cestiček. Potřebuje rychlou a přímou cestu k bylinkám a ostatním květinám, zatímco se vaří na plotně oběd? Pak jsou nejvhodnější variantou krátké a rovné cesty.

Chcete-li vyzdvihnout smyslnost a krásu okrasné zahrady, pak popusťte uzdu své fantazie a nebojte se delších a zakroucených cestiček. Ty Vás provedou kolem tajuplných fontánek, rozmanitých altánků či dalších krásných záhonů až k odhalení tajuplných cílů.

Postavte cesty na tom správném místě. A to je ten pravý čas, stát se detektivem a nenechat bez povšimnutí žádná vyšlapaná místa. Ta jsou totiž ideálním prostorem pro vybudování budoucích cestiček. Při jejich tvoření myslete na celkový charakter zahrady, její velikost, design domu i okolních staveb. A v neposlední řadě také na to, jak podpořit celkový koncept pozemku, aniž by Vám zůstala prázdná peněženka.

Cesta, jež Vás dovede k vysněnému cíli

Měkký nebo tvrdý materiál, to je to, na čem záleží. Tvrdý povrch Vám zajistí dlážděné a betonové prvky, jež vynikají stabilitou a dlouhou životností. A nevyžadují tolik pozornosti. Do přírodních zahrad se hodí měkké materiály jako písek, štěrk a kůrový mulč. Ale jejich krátká životnost naopak potřebnou péči vyžaduje. V případě jejich využití myslete na celkový charakter bydlení tak, aby společně s dalšími prvky vytvářely harmonické prostředí.

Poskytněte domov různým materiálům...

DůmBetonová dlažba - si získala sympatie díky kvalitě, dlouhé životnosti, odolnosti a snadné realizaci. A také širokým výběrem barev, tvarů a rozměrů. Současnost tomuto materiálu přeje. Je technicky a vzhledově dokonalejší, než byl před léty. Nejvíce se hodí do páru k moderní vile. Pokud prší či sněží, dbejte zvýšené bezpečnosti, neboť se stávají místem, kde hrozí riziko uklouznutí.

Kámen - sáhnout hlouběji do kapsy se v tomto případě určitě vyplatí. Ať už si vyberete žulu, pískovec, vápenec, čedič, opuku či břidlici. Tento dražší materiál s sebou totiž přináší rozmanité výhody ve formě dlouhé životnosti, odolnosti a různorodosti barevných odstínů. V případě, že toužíte po rovné cestě, vyplatí se využít spíše kamenných desek, které skvěle vyzdvihnou zahradu, kterou už některé kamenné prvky zdobí.

 

Přizvěte na pomoc i další materiály

Dřevěné desky Písek či štěrk Mulčovací kůra
Právě díky nim se Vám podaří dosáhnout přirozeného a přírodního vzhledu. Počítejte s tím, že se dřevem se pojí kratší životnost. Avšak při poskytnutí pečlivé a potřebné péče lehce dosáhnete skvělých výsledků a vzhledu. A dřevo tak bude prospívat. Využijte výhod písku do posledního zrnka. Nejdříve proveďte drenáž, a poté vysypání pískem nebo štěrkem. Pak se budete muset věnovat dosypávání, vyměňování písku a odstranění plevelu. V tomto případě se vyplatí pevný okraj. Dejte svojí cestě tvář pomocí tohoto materiálu, ať už vezmete do ruky tu obyčejnou, či barevnou. Jejím znakem je rychlá realizace, stačí odstranit svrchní půdu. Protože se velmi opotřebovává, nesmíte zapomenout na průběžné doplňování.

Zahrada... místo i pro ty nejmenší detaily

ZahradaPamatujte na dostatečnou šířku cestiček, ať nemusíte s návštěvami chodit pouze v zástupu. Hlavní cesty by měly být stabilní, boční můžete přenechat měkkým materiálům.

Okraji zútulněte spíše záhony. Krásu a originalitu poskytne netypické olemování díky květinám a bylinkám. A posviťte si i na detaily. K tomu Vám dokonale poslouží solární nebo LED světla. A Vaše cestičky povýšíte na vyšší estetickou úroveň.

Zahrada je ideálním prostředím, kde si můžete vytvořit svůj vlastní originální svět. Takový, kde zároveň bude vévodit řád a přehlednost jednotlivých zón. Ty poskytují zákoutí pro práci, relaxaci, různé společenské události či odpočinek. Cesty se tak stanou prostředkem, díky kterému si vyčarujete vysněnou zahradu.© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑