Krb jako perfektní doplněk pro dřevostavby

10.12.2018 13:48

Zažijte teplo rodinného krbu

Kamna a krby byly součástí tradičního bydlení v dřívějších dobách. Teplo vždy sdružovalo rodinu, takže i když se doba změnila a dnes už není oheň v domácnosti nezbytný, někteří lidé na něj nedají dopustit.

Lék proti trudomyslnosti

Sychravé počasí a zima jsou tady. Možná, že nás opět nečekají vytoužené ladovské Vánoce s romantickými závějemi za okny, ovšem krb má své kouzlo i v mírné zimě. Stačí, aby začalo být jen trošku víc lezavo a myšlenka na posezení u ohně v pohodě domova v nás začíná pořádně hlodat.

Nejen že hřeje, ale pohled do ohně uklidňuje a navozuje pocit příjemné domácí harmonie. Krom toho má ale i spoustu praktických výhod, které se pozitivně odrazí i ve vaší peněžence.

  • Počáteční investice se brzy vrátí. Pokud se rozhodnete pořídit krbový ventilátor pro rozvádění vzduchu po bytě, ušetříte několik tisíc ročně.

Přečtěte si rozhovor s Bridzikovými, kterým se podařilo i díky krbu zminimalizovat měsíční náklady na energii na 750 Kč.

Dřevo do dřevostavby zkrátka patří

Je lepší zvolit krb nebo kamna?

Krbová kamna a vložky jsou skvělým řešením, které si hravě poradí s vytápěním celého domu. Díky nim si můžete v klidu užívat romantický pohled na plápolající oheň a nemusíte se bát vzplanutí střechy nad hlavou.
  • Krbová vložka je podobná klasickému otevřenému krbu, ale oheň je za sklem. Krbovou vložku je potřeba obestavět cihlami nebo koupit přímo celou stavebnici, která Vám ulehčí práci.
  • Krbová kamna většinou zaberou méně místa než vložka. Také kvůli nim nemusíte významně upravovat prostor ani provádět náročné stavební úpravy. Celý povrch kamen příjemně hřeje a předává teplo do okolního prostředí.

Kamny i vložkou pak můžete vytápět celý dům. Stačí je napojit na systémy komplexního vytápění domu. Navíc jsou příjemným prvkem, který krásně doladí celkový vzhled domácnosti. Pokud si zakládáte na moderním stylu, vsaďte spíše na krbovou vložku, kterou můžete obestavět podle svého vkusu.

Realizace krbových kamen v dřevostavbách

Krby a krbová kamna jsou velmi výrazným designovým prvkem celého domu. Pokud se Vám jedná právě o design, budou pro Vás vhodnější krbové vložky, které umožňují obestavbu v nejrůznějších stylech. Inspirujte se realizacemi

Krbová kamna v domě KUBIS

Rada odborníka nad zlato

Pohled do ohně a jeho praskání nádherně uklidňuje

  • Nechte si poradit od odborníka ohledně výkonu krbu.
  • Pokud si pořídíte krb s nízkým výkonem, bude sloužit hlavně na okrasu.
  • Když si naopak pořídíte krb s příliš vysokým výkonem, budete zbytečně spalovat velké množství dřeva.
  • Aby krb zajistil v domácnosti příjemné teplo, je jeho optimální výkon velmi důležitý.
  • A ačkoliv je krb velmi příjemný prvek, doporučujeme ho spíše jako sekundární zdroj vytápění. Primárním zdrojem by mělo být klasické topení.


© 2019, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑