Jaký zvolit typ střechy (nejen) u dřevostaveb

15.04.2019 09:13

Bez střechy není domu. Je důležitým designovým, ale taktéž praktickým prvkem, který poskytne vaší stavbě dokonalou tvář, proto není radno její výběr podceňovat.

Se stavbou střechy je spojena také důležitá administrativa ze strany stavebního úřadu. Posuzuje, zda dům zapadá do celkové koncepce obecní zástavby a není překážkou pro krajinný ráz obce. Nemusíte se však ničeho obávat. V RD Rýmařov dokážeme vyhovět jak vašim požadavkům, tak i těm ze strany zákona.

Jaký typ střechy je vhodné pořídit?

Funkčnost střechy je nepostradatelná. Chrání domov před rozmary klimatických podmínek a odvádí dešťovou vodu, kterou lze následně využít. Návrh střechy rozhodně svěřte do rukou odborníkovi. Nejdůležitější je projektová dokumentace obsahující přesné rozložení konstrukce a další výpočty, například pro zatížení sněhu a podobně.

Veškeré řady dřevostaveb mají specificky řešenou konstrukci střechy. Vybírat můžete z mnohých typů, které budou nejlépe vyhovovat vašim potřebám a představě. Překážkou není ani její úprava, ať už z vaší strany nebo podle požadavku daného úřadu.

ROHE 101Plochá střecha

Ta je typická pro moderní dřevostavby řady ROHE. V nich se spojí neotřelý design a taktéž praktické hledisko ve formě perfektních tepelně-izolačních vlastností. Efektivně využijete daný prostor a odpadají vám starosti s nákladným vytápěním velkého prostoru.

Rozhodně nemusíte mít obavy z možného zatékání, dnes jsou součástí střechy kvalitní hydroizolace. Vytrvalý déšť ani silný nápor sněhu nejsou žádnou překážkou.

 

Luxus v podobě prosvětlené galerie

Nedokážete odolat světlu a velkému prostoru? Pak jsou pro vás skvělou volbu rodinné domy řady DIMENZE. Ty vynikají střešními okny, doplňující galerii, která je umístěná v podkroví. Tím získává dům nejenom na atraktivitě ale zároveň záplavu světla po celý rok.


Dům DIMENZE 96

SOLO 117

Sedlová střecha

Ta je prototypem jednoho z nejpoužívanějších typů střech. Typickým zástupcem je například dům SOLO 117. Využívají se pro domy s obdélníkovým půdorysem. Střecha vytváří nejen typický štít, ale také obytné podkroví se šikmými stropy. Při zachování vzhledu tradičního rodinného domu poskytuje dostatečný prostor pro celou rodinu a taktéž variabilitu, se kterou si vytvoříte domov podle svých představ.

Naše řady domů poskytují opravdu rozmanitý výběr staveb. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ, rozhodně se vám s našimi stavbami podaří vytvořit místo, které můžete nazvat domovem.© 2019, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑