Jak využít půdní prostor v bungalovu?

18.01.2019 15:33

„To je hezká půdička, tady se to bude věšet…“ rozplývá se stařenka ve filmu Kulový blesk. No jo, půda je důležitá. Oproti sklepu má také několik výhod: je vzdušná a suchá. Nábytek nezvlhne a prádlo nezplesniví. Ale jak je to s půdou u jednopatrové stavby typu bungalov? 

Výhod až na půdu 

Rozhodli jste se pro bungalov. Dobrá volba. Možná jste minimalisté, kterým teď k životu stačí notebook a rychlovarná konvice, ale dům vybíráte na mnoho let dopředu. Vždyť stejně jako časy, i lidé se mění. Proto počítejte s expanzí vašeho majetku, který postupně nabobtná jako hrášek ve vodě. Kam dáte lyže, brusle, sezónní oblečení nebo dětskou tříkolku? 

Nezoufejte. Máme pro vás tip.

Pokud jste si vybrali bungalov s hambálkovým krovem, získali jste i rozsáhlý podkrovní prostor, který je jako stvořený pro uložení sezónních nezbytností.

Bungalov není nic přízemního

Víte, kde se vzal? Bungalov má původ v indických dřevěných domech, které Britové inovovali a doplnili o nezbytnou verandu. Oblíbený a praktický bungalov se stal symbolem amerických předměstí první poloviny 20. století. A svou nadčasovost prokazuje dodnes. Moderní technologie přenesly dřevostavby typu bungalov do 21. století.

Klasický bungalov má promyšlenou konstrukci pro každodenní obývání. Vždyť jej prověřily generace. Nejčastěji je čtvercového nebo elkového půdorysu a jeho výstavba je velmi rychlá. Hlavní úložné prostory byly už od počátků situovány do podkroví. Vždyť v Indii je vlhko a tak bylo nezbytné majetek ochránit. U bungalovu s rovnou střechou se úložné prostory řeší úpravou vnitřní dispozice nebo garážovými úložišti.

Řešení je na dosah

Otevřené obytné prostory jsou moderní. Kam ale se všemi věcmi? Nezaplňujte si interiér šatníky s horou spacáků. Pro dlouhodobé uložení vašich věcí jsou půdní prostory ideálním řešením.

Víte, co je hambálkový krov? Mají jej bungalovy řady LARGO od RD Rýmařov. U domu Largo 98 je sklon střechy 25°, u domu Largo 122 dokonce 28°, což umožňuje vybudování pochozí půdy. K tomu nejčastěji stačí položení pochozí lávky a zakrytí tepelné izolace prkny nebo jinou vhodnou krytinou. Vznikne tak podlaha půdního prostoru, která navíc ochrání položenou izolaci od prachu a mechanického poškození.

Jsme tu pro vás

My v RD Rýmařov nechceme stát na místě. Vaše přání a postřehy jsou pro nás výzvou, která nás posouvá dál. Vždyť kultura bydlení se neustále vyvíjí a dům by nebyl ničím bez spokojených obyvatel.

Proto nás neváhejte kontaktovat se svými dotazy a postřehy. Jsme tu pro vás.© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑