Doplňky k dřevostavbám, které Vám zvýší komfort bydlení

29.01.2018 21:04

KUBIS 74 s garážíDomov netvoří jen dům sám o sobě. Tvoří ho lidé, atmosféra, okolí. Kdo staví dům, těší se ze všeho nejvíc, až se nastěhuje. Kdo už však bydlí, zvelebuje svoje okolí, tedy zahradu. Chce, aby byla praktická, útulná, dobře vypadala, snadno se udržovala… každý má zkrátka trošku jiné požadavky. Podstatnou součástí bydlení jsou malé stavby v zahradě, doplňky k dřevostavbě. Co všechno si můžete pořídit?

Stáj pro Vašeho čtyřkolového miláčka

Ať už o svoje auto pečujete, jako by to byl člen rodiny, nebo prostě jen nechcete v zimě škrabat okna a odmetat z auta sníh, budete potřebovat garáž. Nebo garážové stání. Jaký je mezi nimi rozdíl? 

Garáž je uzavřená budova se střechou, čtyřmi stěnami a vraty. Garáž může být samostatnou stavbou či součástí domu. Výhodou garáže je, že její součástí může být například malá dílna pro uschování nářadí. Garáž bude pod zámkem, takže veškerý majetek, včetně auta, bude ve větším bezpečí. Nevýhodou je však větší zastavěná plocha, a především vyšší pořizovací náklady.

Garážové stání neboli přístřešek je mnohem jednodušší stavba a také levnější. Auto spolehlivě ochrání před deštěm, kroupami a sněhem. Při správném umístění často ani nezamrzají okna a Vy tak v zimě nemusíte škrabat. Další výhodou garážového stání je, že nezabírá plochu domu. I když je stání často ze všech stran otevřené, může posloužit jako dobrá zvuková clona na příklad u rušné silnice. Prostor mezi jednotlivými sloupky garážového stání můžete vyplnit treláží s okrasnými popínavými rostlinami. Nevýhodou garážového stání je, že neposlouží jako dílna ani jako úschovna nářadí.

Garáž a přístřešek můžete kombinovat. Uzavřená část slouží jako praktická místnost na nářadí a zahradní techniku a krytý přístřešek chrání auto před nepřízní počasí.

Typové dřevostavby

s garáží v ceně:

s garážovým stáním v ceně:

Garážové stání

Pergola, nezbytný doplněk každého domu

Umíte si představit moderní dům bez pergoly nebo zastřešené terasy? Jsou nenahraditelné především v létě, kdy Vám poskytnou útočiště před sluníčkem a poskytnou zázemí pro grilování s přáteli. Rýmařovské dřevostavby jsou navržené tak, abyste je mohli úzce spojit se zahradou, respektive s terasou. V obývacím pokoji vždy najdete velké francouzské dveře, které spojují interiér a exteriér. Přípravu tedy máte. A už je jen na vás, jakou pergolu zvolíte.

DRAGON 130 EVO a kombinovaná garáž a přístřešek

DRAGON 130 EVO a kombinovaná garáž a přístřešek

DRAGON 130 EVO a kombinovaná garáž a přístřešek

LOCUS 119 a garáž

LARGO 85 a garáž

KUBIS 632 a garážové stání© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑