Bungalovy - proč je všichni tolik milují?

05.02.2018 13:41

Nízkopodlažní domy na Zlínsku jsou tradičnější, ale v éře velkých patrových domů se stáhly do ústraní. Dnes se ale bungalovy zase dostaly na výsluní. A my se vůbec nedivíme. Schopný projektant dokáže navrhnout takový bungalov, ve kterém Vám nebude absolutně nic chybět. Projekt bungalovu může být uzpůsobený velké rodině i páru seniorů. Záleží jenom na Vás.

Nízkopodlažní domy mají hned několik výhod. Tou největší je samozřejmě absence schodů. Dejte ale pozor na to, že nízkopodlažní nerovná se bezbariérový. Každý projekt bungalovu pracuje s osazením na pozemek. Pro bezbariérový bungalov je potřeba spíše rovnější parcela, aby ke vchodu nevedl ani jeden schod. Pokud bude bungalov přece jenom stát na svažitém pozemku, musí si s terénem poradit projektant.

Atypický bungalov LARGO 85

Trochu atypický bungalov LARGO 85 - jeho majitelé si totiž přáli ještě obytné podkroví. Typový model domu je však nízkopodlažní.

LARGO 107

Tento bungalov LARGO 107 je postavený cca 50 cm nad terénem, a proto ke vchodu vedou dva schody. Není tedy bezbariérový.

Bungalov LARGO 147

Projekt bungalovu LARGO 147 si perfektně vyhrál se svažitým terénem. Zachoval bezbariérový vstup na jedné straně a na druhé počítal s prosluněnou terasou.

Zástupcem bungalovů RD Rýmařov je řada LARGO

Jednu výhodu bungalovů jsme už zmínili - nemá schody. Výhod je tu ale víc. Jedni oceňují, že je dům více propojený se zahradou (terasou), druzí zas, že je bezpečný pro děti. Také se lépe udržuje - okapy bungalovu se přece jenom snadněji čistí než okapy patrového domu. Naši projektanti domů LARGO vždy počítají s vazbou na zahradu, a proto zpravidla v obýváku (někdy i v ložnici či pokojích) najdete velké francouzské dveře.

Co všechno řeší projekt bungalovu?

Dobrý projekt bungalovu je Vaše záruka, že se Vám v novém domě bude dobře bydlet. Projektant bere v potaz velikost a tvar pozemku, požadavky místního stavebního úřadu na Zlínsku, počet členů domácnosti, a hlavně i Vaše požadavky. Pozemek dokáže bungalov opravdu hodně ovlivnit. Problémem bývají například malé pozemky, kam se nízkopodlažní dům příliš nehodí pro svou velkou zastavěnou plochu. Do stavby často zasáhne i stavební úřad - může nařídit tvar domu, výšku štítu, barvu fasády, dodržení uliční čáry apod. S tímto vším si ale dobrý projekt bungalovu poradí.© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑